בוטוקס

בטוליניום טוקסין (בוטוקס), חומר המכיל חלבונים  מחיידק ה-Clostridium botulinum, ומיוצר על ידי חברת אלרגן. החלבון מוחדר בין השריר לעצב וגורם לשיתוק והרפיה של השריר.

הבוטוקס שימש בהתחלה לטיפול בבעיות פזילה ועין עצלה, ובהמשך גם לטיפול בטיקים ובעוויתות לא רצוניות בחלקי גוף שונים, למשל העפעפיים, הגפיים והצוואר. נוסף לכך, השתמשו בבוטוקס לטיפול בבעיות של הזעת יתר וגם טיפול במיגרנות. רק בתחילת המאה ה-21 בתום מחקרים ענפים שבוצעו בחומר, גילו את יכולתו של הבוטוקס להעלים ולטשטש קמטי הבעה וקמטים דינאמיים בפנים.  אזי  אושר החומר לשימוש בתחום הרפואה האסתטית, ובתוך זמן קצר הפך למלך הבלתי מעורער של הרופאה האסתטית,  והזרקתו הפכה לאחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר בעולם לפתרון בעיית הקמטים.

טיפולי הבוטוקס יעילים בעיקר עבור קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים , אזורים כמו: בין הגבות, סביב העיניים ובמצח. במקרים מסוימים אף משמש לטיפול  בקמטי הבעה בחלק התחתון של הפנים, באזורים כמו, הצוואר וסביב הפה.  המטרה של  טיפולי בוטוקס היא השגת מראה עור פנים חלק, לצד הרמת עור פנים וכמובן ליצור הפחתה משמעותית של הקמטים ובכך למנוע, או לפחות לדחות את הצורך בניתוחים פלסטיים ואסתטיים.

היווצרות קמטי הבעה הינה בעיקר כתוצאה מהתכווצויות שרירי הפנים, וגם באופן טבעי  נוצרים קמטים על עור אשר סובל מאובדן אלסטיות. המקומות שבהם בדרך כלל מופיעים קמטים הם מעל לאף, במצח, מסביב לעיניים ובאזור הפה. את הבוטוקס מזריקים בחלק האמצעי העליון של הפנים, אזור בין הגבות נחשב לנפוץ ביותר. כאשר מבצעים טיפול בוטוקס באזורים אלו , מוחלשים באופן זמני השרירים ונמנעת הפעילות שלהם, בצורה זו מחליקים ומעלימים קמטים. התוצאות נראות לעיין באופן מיידי, מתקבל מראה טבעי לפנים מבלי לפגוע בהבעה. זהו תהליך בטוח אשר שומר על תוצאותיו לאורך זמן ארוך יחסית. את הטיפול ניתן להשלים עם טיפולי אסתטיקה רפואיים אחרים כמו לייזר ומילוי קמטים בפנים באמצעות חומצה היאלורונית.

בנוסף לכך ניתן להשתמש בבוטוקס לעיצוב מראה הפנים, טיפולי הבוטוקס הנפוצים הם הרמת גבות, עיצוב העיניים, סנטר, קו הלסת והצוואר, וכן טיפול בבעיות אסימטריה. ישנם מטופלים רבים אשר פעמים רבות מבקשים מילוי שפתיים בבוטוקס, מדובר בטעות נפוצה אשר נובעת מבלבול וחוסר הבנה, חשוב מאוד להבין כי לא משתמשים בבוטוקס בשפתיים, זאת מכמה סיבות: העיקרית היא שהבוטוקס איננו חומר מילוי ולכן לא ישיג את האפקט הרצוי של שפתיים חושניות ומלאות, יתרה מכך הבוטוקס משתק את השירים ובטח ובטח שלא היינו רוצים לשתק את שרירי השפתיים, שכן לא נוכל לדבר, לאכול ולבצע את שער הפעולות שהשפתיים שלנו מבצעות.

חשוב לזכור כי אפוא טיפולי הבוטוקס הנם טיפולים פשוטים יחסית, עדיין חשוב להסתייע ברופא מנוסה בתחום, עדיף בעל התמחות בטיפולים אסתטיים. יש לזכור כי הבוטוקס הוא חומר רעיל שבמימונים גבוהים מאוד יכול לגרום נזק בלתי הפיך. הרעלן מוחדר מתחת לעור לאזור שצריך באמצעות מזרק עם מחט מיקרוסקופית, זאת  כדי לשתק את השרירים שגורמים להופעת הקמטים, וביצוע מוצלח של הטיפול דורש ידע מקיף ודיוק רב מבחינת כמויות החומר ואופן ההזרקה

השימוש בבוטלוניום טוקסין מלווה את הרפואה מזה כארבע עשורים במגוון תחומים, כגון רפואת עיניים, נוירולוגיה ואורתופדיה. החומר עבר מחקרים ובדיקות רבות אשר הוכיחו את בטיחותו ויעילותו.

הבוטוקס מאושר לשימוש על ידי משרדי הבריאות של יותר משבעים מדינות בעולם, כולל מדינות אירופה וארצות הברית. טיפולי הבוטוקס נהנים מסיכוי נמוך מאוד לתופעות לוואי. יחד עם זאת, ישנן תופעות ללואי לבוטוקס, גם אם נדירות ביותר. תופעות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בתחושת כבדות באזור הראש, תחושה זו החולפת מעצמה תוך פרק זמן קצר. במקרים נדירים יותר עלולה להיות נפיחות ושטפי דם מקומיים, או כאבי ראש שחולפים לאחר כמה ימים.

טיפולי בוטוקס ברפואה אסתטית הנם הליכים מהירים הנמשכים מספר דקות, מבוצעים ללא הרדמה ונטולי כאבים על פי רוב. טיפולים אלו מאפשרים חזרה מיידית לשגרת החיים ללא צורך בתקופת החלמה והתאוששות, אם זאת, אנו לא ממליצים לקנות נעליים לאחר טיפול, זאת בגלל שכשקונים נעלים הראש רכון מטה למשך זמן ארוך J . חשוב להבין, במידה והטיפול בוצע בידיו של מטפל בלתי מקצועי עלול הבוטוקס לדלוף אל אזורים אחרים ולגרום לצניחת הגבות או העפעפיים. לכן תקפידו לבחור רופא טוב ומקצועי, בעל ניסיון וידע רלוונטי בתחום.

הנכם מוזמנים להגיע לפגישת יעוץ ללא עלות באד מסניפי רשת המרפאות האסתטיקה מבית דר קרופניק, על מנת שצוות המומחים שלנו יתאים עבורכם את תוכנית הטיפולים הטובה ביותר.